To content | To menu | To search

Pomóż sobie, poczuj swoją wartość

medic-563425_960_720.jpg

Każdy człowiek rodzi się z ogromnymi możliwościami - możemy tak naprawdę zostać każdym, kim tylko chcemy. Możemy realizować swoje najskrytsze marzenia, niezależnie od tego, w jakim punkcie życiowym wystartujemy. Bardzo nieliczni mają odwagę sięgać po te marzenia - mają pomysł, realizują go, zakładają biznes lub oddają się swoim pasjom żyjąc pełnią życia i będąc szczęśliwym.

Psychoterapia a poczucie własnej wartości

Niestety, większa część społeczeństwa uważa, że do sukcesu stworzeni zostali tylko nieliczni, a ci, którym się udało d czegokolwiek dojść - mieli w życiu łatwiej. Jest to błędne stwierdzenie, ponieważ każdy z nas dostaje identyczną albo podobną szansę realizacji marzeń, od nas samych zależy jak ją wykorzystamy.

Psychoterapia bardzo często pozwala osobom nieśmiałym lub niepewnym siebie odbudować poczucie własnej wartości. Czasem jest to coś, co zagubiliśmy na przykład podczas trwania w toksycznej relacji, a czasem coś, czego nigdy nie mieliśmy, bo żyliśmy w tej relacji od zawsze. Podstawą bycia człowiekiem pewnym siebie i świadomym swoich możliwości, jest wychowywanie się w zdrowej rodzinie i zakładanie takich związków. Uświadomi Ci to www.twojpsychologursynow.pl. Dlatego podczas psychoterapii ważne jest uświadomienie sobie, jakie relacje nam szkodzą, i od których powinniśmy się odciąć.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.scku.slupsk.pl/index.php?trackback/7

This post's comments feed