To content | To menu | To search

Monday, August 29 2016

Poprawa mikrokrążenia

doctor-563428_960_720.jpg

Innowacyjne metody zapewniające promienny wygląd

Mezoterapia igłowa zyskuje coraz więcej zwolenników, gdyż jest to świetna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Polega ona na śródskórnych iniekcjach aktywnych substancji, dzięki którym możliwe jest poprawienie mikrokrążenia, elastyczności skóry oraz zahamowanie procesów starzenia się komórek. Czy rzeczywiście warto skorzystać z takiej opcji?

Continue reading...

Saturday, March 5 2016

Maski tlenowe w służbie zdrowia

Dostarczanie tlenu do płuc to jedna z podstawowych akcji mających na celu podtrzymanie funkcji życiowych pacjenta. Tlen do podstawa naszego funkcjonowania - bez niego niemożliwe jest prawidłowe krążenie, a bez krążenia zamierają wszelkie narządy wewnętrzne człowieka, i to w ciągu kilku minut. Bardzo istotne jest zatem, by w krytycznych sytuacjach osoby poszkodowane w wypadkach lub chorzy mieli zapewnioną stałą podaż tlenu - nawet gdy ich własny mechanizm wentylacji płuc czasowo zaniechał pracy.

Continue reading...

Monday, February 24 2014

Rehabilitacja

Medycyna potrafi dziś coraz więcej. Każdego roku docierają do nas informacje o nowych lekach, procedurach czy też zabiegach, dzięki którym można się uporać z coraz to trudniejszymi przypadkami. Nie inaczej jest, gdy w grę wchodzi rehabilitacja dorosłych. Nie tylko ta obejmujące powrót do pełnej sprawności po urazach, kontuzjach czy też wypadkach. Wyróżnia się bowiem wiele rodzajów rehabilitacji.

Continue reading...

Friday, May 25 2012

Stawy kolanowe

Wybór suplementu, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, nie zawsze jest łatwym. Porady odnośnie tego, jaki na przykład żel na stawy kolanowe warto wybrać, można znaleźć w sieci. Pośród tematycznych forów oraz serwisów o tematyce medycznej. Warto zwracać uwagę na skład wybieranych preparatów oraz dręczący nas problem. Stawy kolanowe mogą powodować dolegliwości bólowe mające swoje podłoże w różnych sytuacjach.

Continue reading...